Kdo je autorka blogu?

Ahoj jmenuji se Petra

a jsem průvodkyně žen v péči o pleť a sebe sama.

Učím ženy, jak si správnou péčí o sebe a svoji pleť vyřešit akné. Pomáhám jim vyznat se v džungli kosmetických produktů, řešit i jiné problémy s pletí a objevit tak cestu ke svojí kráse.

A hlavně jsem už pár let máma! Mám 2 krásné zdravé děti a přestože to s nimi někdy není lehké, jsem vděčná za to, že ke mně přišly. Bylo to právě mateřství, které mi dalo nový náhled na svět a přineslo nové možnosti, o kterých se mi dřív ani nesnilo.

Dnes už rozumím své pleti

…vím, co moje pleť potřebuje, umím se o ni správně a s láskou starat a dokázala jsem rozklíčovat příčinu mého akné. Pravidelná každodenní péče o pleť je pro mě samozřejmostí. 

Mám zajeté postupy, jak si vyčistit a ošetřit pleť rychle a efektivně, když nemám zrovna moc času, ale také se ráda hýčkám a dopřávám pleti i sobě relaxaci. Vím, jaké kosmetické produkty jsou pro moji pleť vhodné, a také který produkt k čemu slouží a kdy, jak často a proč se používá. 

Moje pleť mi za pravidelnou péči děkuje. A já mám sama ze sebe radost, že jsem to nevzdala!

Vždy to tak ale nebylo...

V minulosti jsem měla nejednou chuť se na vše vykašlat. Moje cesta péče o pleť je úzce spojená s bojem proti akné a začala už před více než 20ti lety. 

Akné, které mě trápilo od puberty, jsem řešila i s kožní lékařkou, ale nepřinášelo to žádné výsledky, pupínky se mi dělaly vesele dál. Paní doktorka mi tehdy doporučila i hormonální antikoncepci, kterou jsem později brát i začala, žádné zlepšení akné a celkového stavu pleti se ale nekonalo. Začala jsem pravidelně navštěvovat kosmetiku, zkoušela jsem různé produkty, které „zaručeně“ s akné zatočí, ale nezabralo nic….   

Byla jsem unavená a frustrovaná z věčného zkoušení nových výrobků, které mi měly pomoci, a na které moje pleť prakticky vůbec nereagovala. Za svoji pleť jsem se styděla. Nesčetněkrát jsem měla chuť strčit hlavu do písku nebo obličej kompletně vyměnit. 

Často jsem slýchala věty typu „Co se ti to zase vyrazilo?“, „Co to tady máš?“ nebo třeba i kolegyně na kurzu líčení (kde jsem se mimochodem cítila jako nahá, když jsem se odlíčila) mi v okamžiku, kdy mě viděla odlíčenou, řekla „ty jo, ty to umíš vážně dobře s make-upem“. To vše mi bralo sebevědomí. Byla jsem z toho ve stresu a zaměřovala se na každý nový pupínek, nípala ho a snažila jsem se jej zakamuflovat. 

Byl to začarovaný kruh. Došla jsem až do fáze, kdy jsem rezignovala, našla si kosmetiku, která mi nějakým způsobem vyhovovala, na obličej jsem si dávala silnou vrstvu make-upu a přestala to řešit.

STOP takhle to dál nejde!

Dalo by se říct, že zlom nastal s příchodem dětí. Díky kolotoči, který mi nastal jsem se přestala na svůj obličej tolik zaměřovat. Za pleť jsem se stále styděla, ale prostě nebyl moc čas zabývat se tím, jak vypadám. 

…Až přišel den, kdy jsem stála zoufalá před zrcadlem a zkoumala jaké další pupínky, pigmentové skvrny a jizvičky se mi udělaly, a řekla jsem si dost, takhle to už dál nejde! Nemůžu obětovat všechen svůj čas a energii dětem, práci a domácnosti. Musím se začít víc věnovat sobě! 

...a přišla změna

Začala jsem hledat cesty, jak se o pleť a své tělo starat tak, aby to nezabralo příliš času, ale zároveň péče měla efekt. Protože mě vše co souvisí s péčí o pleť a kosmetikou velmi baví, začala jsem se v této oblasti postupně vzdělávat. Našla jsem cestu, jak se správně a s láskou starat o svoji pleť i o sebe sama, získala jsem spoustu vědomostí v oblasti akné a začala jsem mít svoji pleť ráda. 

Své zkušenosti nyní předávám dál a učím ženy správně pečovat o pleť, pomáhám jim vyznat se v džungli kosmetických produktů, řešit problémy s pletí a najít tak cestu ke ztracenému sebevědomí a k sobě samým.

Přidejte se do mé FB skupiny Krásná pro sebe, kde najdete nejrůznější tipy a inspiraci v oblasti péče o sebe a svou pleť a moji osobní podporu. Ptejte se na to, co vás zajímá, diskutujte a sdílejte své problémy v bezpečném prostředí soukromé skupiny.